KOMUNIKACJA Z URZĘDEM

Strona internetowa Gminy Białe Błota to miejsce, w którym zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy jak i lokalni działacze znajdą szereg ważnych informacji i aktualności. W 2022 r. na stronie internetowej Gminy Białe Błota zamieszczano aktualności i komunikaty oraz liczne zaproszenia na wydarzenia organizowane przez gminę, sołectwa oraz organizacje pozarządowe. 


Statystyki gminnej strony internetowej w 2022 r.:


Strona internetowa Gminy Białe Błota

Po zmianach w roku 2021, kiedy to internetowa strona gminy zyskała nową, bardziej przejrzystą oprawę - zgodnie z trendami, jakie wyznaczają obecnie cyfrowe media, w roku 2022 zanotowano większą liczbę odsłon oraz większą liczbę użytkowników strony.  Nowa strona Urzędu Gminy Białe Błota jest dostępna cyfrowo dla osób ze szczególnymi potrzebami. Zadbano także o atrakcyjny graficznie design strony, sformatowanej z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych.


W dalszym ciągu wszystkie dane oraz informacje na temat podejmowanych działań w warunkach stanu epidemii, mieszkańcy mogli znaleźć w specjalnej zakładce dedykowanej COVID-19. Zależnie od rozwoju sytuacji w dobie pandemii, publikowano tu informacje, ogłoszenia, a dane aktualizowane były na bieżąco.


Na bieżąco, dzięki kalendarzowi na stronie gminy, mieszkańcy mogli sprawdzić termin  m.in. sesji rady gminy, czy zebrań wiejskich w poszczególnych sołectwach lub informacje o badaniach mammograficznych, a także informacje o terminie organizowanych w gminie wydarzeń kulturalnych i sportowych. 


Na stronie internetowej gminy w 2022 r. funkcjonowało także intuicyjne i przyjazne w obsłudze Centrum Usług Online. Za jego pośrednictwem, bez wychodzenia z domu można było składać w elektronicznej formie wnioski oraz formularze, dotyczące m.in. deklaracji podatku od nieruchomości oraz wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami. Łącznie w Centrum Usług Online liczba druków, wniosków i formularzy, obsługiwanych przez cyfrową platformę ePUAP zwiększyła się ze 141 do 227.

W 2022 r. na bieżąco zamieszczaliśmy też posty z informacjami o poszczególnych, inicjowanych przez gminę wydarzeniach oraz filmy na gminnym profilu facebook


Statystyki gminnego profilu facebook w 2022 r.:


Profil na Facebooku Gminy Białe Błota.
Zdjęcie Biuletynu Informacyjnego Gminy Białe Błota "Tu i teraz Białe Błota".

W 2022 r.  Gmina Białe Błota kontynuowała dystrybucję Biuletynu Informacyjnego Gminy Białe Błota "Tu i teraz Białe Błota", za pośrednictwem którego przekazywano najważniejsze informacje dotyczące działalności wójta, Rady Gminy oraz pracowników Urzędu Gminy Białe Błota, a także przedstawiano realizowane przez mieszkańców inicjatywy i projekty. W 2022 r. wydano 4 numery Biuletynu. Wydawany w nakładzie 3.000  szt. dystrybuowany bezpośrednio do gospodarstw domowych na terenie Gminy Białe Błota oraz w miejscach publicznych.

W 2022 r. funkcjonował System Powiadamiania SMS. Jest to bezpłatny kanał przekazu informacji skierowany do mieszkańców Gminy Białe Błota. Ci mieszkańcy, którzy pobrali aplikację otrzymywali w 2022 r. ostrzeżenia pogodowe, komunikaty o zagrożeniach oraz komunikaty urzędowe lub zapowiedzi wydarzeń kulturalnych i sportowych.  W 2022 r. za pośrednictwem aplikacji wysłano łącznie 72.380 komunikaty.

System Powiadamiania SMS.
Aplikacja „Kiedy śmieci”

Aplikacja „Kiedy śmieci”


Chcąc ułatwić mieszkańcom sięgnięcie po informacje o zbliżającym się terminie wywozu odpadów komunalnych, wprowadziliśmy do użytku na smartfonach wygodną i łatwą w obsłudze aplikację o nazwie „Kiedy Śmieci”, dzięki której możliwe jest w dowolnym czasie sprawdzenie harmonogramu wywozu odpadów - aktualnego dla danej ulicy. 

Aplikacja przypomina również o zbliżającym się terminie wywozu danej frakcji (gabaryty, odpady zmieszane i odpady segregowane). Za pośrednictwem aplikacji mieszkańcy informowani są odnośnie zmian w gospodarowaniu odpadami oraz korekt związanych z harmonogramem wywozu odpadów. Aplikacja ma stałych użytkowników w Gminie Białe Błota w liczbie 6.179.

Aplikacja „Zadbana Gmina


Uruchomiona została nowa aplikacja "Zadbana Gmina", dzięki której mieszkańcy mogą:

Aplikacja dostępna jest poprzez stronę internetową zadbanagmina.bialeblota.pl, a także na urządzenia mobilne w Sklepie Play i Appstore.

Od października do grudnia 2022 r. zostało dodanych 69 zgłoszeń od mieszkańców w różnych kategoriach, począwszy od uszkodzeń w drogach, a skończywszy na opiece społecznej.