FUNDUSZ SOŁECKI

Wydatki zrealizowane w ramach funduszu sołeckiego w 2022 r.

829 030

+55,19% 

do roku 2021

Fundusz sołecki w roku 2022 r. został zrealizowany na podstawie przyjętych uchwał przez społeczności lokalne w celu polepszenie jakości życia i bezpieczeństwa  mieszkańców w poszczególnych sołectwach. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 lokalne społeczności mogły w pełni uczestniczyć  w organizowanych przedsięwzięciach. Liczba odbytych spotkań integracyjnych z liczną frekwencją tylko potwierdziła sens organizacji spotkań w różnej formie: rozrywkowej, czy też sportowej.

Przeznaczenie funduszu sołeckiego w 2022 r.

Realizacja funduszu sołeckiego w 2022 r. 

Sztandarowym wydarzeniem pokazującym zaangażowanie sołeckich środków i wolę współpracy był Międzysołecki Dzień Dziecka zorganizowany na terenie Kruszyna Krajeńskiego przy udziale trzech innych sołectw: Prądki, Zielonka i Ciele. 

Zdjęcie przedstawia widownie ogładzającą występ na scenie.
Zdjęcie bawiących się dzieci.
Zdjęcie dmuchanych zamków.
Zdjęcie dzieci bawiących się z pianie.

W sołectwie Białe Błota mieszkańcy mogli skorzystać z zaproszenia na liczne spotkania takie jak:

Łochowianie bawili się na kilku plenerowych festynach przy tanecznej muzyce i atrakcjach przewidzianych dla najmłodszych:

Zdjęcie młodych rowerzystów.
Zdjęcie dziewczynki i mężczyzny przebranego za elfa.

Nie zabrakło również atrakcji zorganizowanych w ramach funduszu sołeckiego Łochowic, gdzie mieszkańcy mogli uczestniczyć w „Spotkaniu pojazdów zabytkowych u sołtysa”, w widowiskowej imprezie, która skupiła przedstawicieli zabytkowych maszyn rolniczych w tym „Dzików”. Najbardziej widowiskową częścią wydarzenia była parada przez gminę najciekawszych pojazdów, a dla fanów mechaniki rolniczej możliwość sfotografowania za kierownicą oryginalnego pojazdu.

Zdjęcie przedstawia wystawę maszyn rolniczych typu "Dzik".
Zdjęci przedstawia osoby mówiące przez mikrofon na scenie, na której ustawione są puchary.
Zdjęcie zwycięzców Nocnego Maratonu Piłki Nożnej z pucharami.

Sołectwo Ciele zaprosiło mieszkańców na drugą edycję Sołeckiego Turnieju Wędkarskiego, który spowodował niemało emocji związanych z rywalizacją jak również „Nocny maraton piłki nożnej”  czy też znane już najmłodszym „Halloweenowe zdobienie dyń przez  dzieci i dorosłych”.

Zdjęcie przedstawia pieczenie kiełbasek na ognisku.

W Przyłękach odbyły się kolejne edycje dobrze znanych i  oczekiwanych przez mieszkańców wydarzeń:

W sołectwie Zielonka postawiono na rekreację sportową. Mieszkańcy mogli wziąć udział w Biegu Dąbrowskiego  oraz Festynie Rodzinnym.

Zdjęcie przedstawia mężczyznę wręczającego medal.
Zdjęcie dzieci z medalami.

Natomiast w Murowańcu spotkano się na „Dniu pieczonego ziemniaka na koniec lata”, w Trzcińcu jak co roku zapraszano na  „Godzinę dla Trzcińca” oraz na warsztaty integracyjno-szkoleniowe „Kubek na jesienne wieczory” i „Choinka – święta rodzina”, a w Prądkach bawiono się na „Rodzinnym święcie sołectwa”.

Jak co roku dzięki przedsięwzięciu Gminnego Centrum Kultury z okazji Mikołajek zorganizowano objazd po wszystkich sołectwach w Gminie Białe Błota, gdzie dzieci mogły spotkać się z Mikołajem i otrzymać słodkie prezenty między innymi zakupione ze środków funduszu sołeckiego.

W 2022 r. w ramach funduszu sołeckiego zaplanowano i zrealizowano też w niektórych sołectwach inwestycje - zdjęcia przedstawiają niektóre z nich:

Zdjęcie siłowni plenerowej przy drewniej altance.
Zdjęcie drewnianej altanki.
Zdjęcie boiska do siatkówki.
Zdjęcie zjeżdzalni.
Zdjęcie stacji naprawy rowerów.
Zdjęcie ulicy.
Zdjęcie skałki wspinaczkowej.
Zdjęcie piaskownicy na placu zabaw.

Stacja w Murowańcu technicznym wsparciem dla rowerzystów.

Przy ścieżce pieszo- rowerowej można korzystać z nowej stacji naprawy rowerów. Urządzenia w jakie wyposażona jest stacja zapewniają rowerzystom szybką naprawę, co stanowi szczególne udogodnienie zwłaszcza w nagłych sytuacjach. Można więc dokonać szybkiego przeglądu pojazdu, naprawić rower na miejscu czy napompować koła.