DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA

Wydatki zrealizowane w ramach kultury fizycznej i sportu w 2022 r.

761 857

-44,05%

do roku 2021

Obiekty Sportowo-Rekreacyjne

W 2022 r. mieszkańcy, organizacje pozarządowe oraz kluby sportowe mogły korzystać z 22 obiektów sportowo-rekreacyjnych zlokalizowanych w Gminie Białe Błota. Nadzór nad utrzymaniem obiektów zapewniany jest przez Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach

Obiekty sportowe obsługiwane przez COEiS:

Obiekty rekreacyjne obsługiwane przez COEiS.

Infrastruktura sportowo-rekreacyjna Gminy Białe Błota

najważniejsze wydarzenia sportowe w 2022 r.

Plakat "Solidarni z Ukrainą".

Bieg „Solidarni z Ukrainą”

5.03.2022 r. 

Bieg Charytatywny „Solidarni z Ukrainą” organizował Uczniowski Klub Sportowy „Czapla” w Białych Błotach. Partnerem przedsięwzięcia była Gmina Białe Błota, razem z Kujawsko- Pomorskim Domem Ukraińskim oraz Centrum Obsługi Edukacji i Sportu. Organizatorzy przewidzieli do pokonania trasy o długości 5 i 10 km. Start spod budynku Szkoły Podstawowej w Białych Błotach. Rywalizować mogli biegacze oraz miłośnicy nordic walkingu. Cały dochód z organizacji biegu przeznaczono na pomoc poszkodowanym przez wojnę na Ukrainie.

Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego U14, U12, U10.

Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego U14, U12, U10

21.05.2022 r. 

Na stadionie w Białych Błotach odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w lekkiej atletyce U10 i U12 oraz Eliminacje Wojewódzkie LDK U14.

Plakat "Kajakiem przez gminę".

Kajakiem przez gminę 

5.06.2022 r. 

Jednodniowy spływ kajakiem przez Gminę Białe Błota po malowniczych wodach Kanału Górnonoteckiego z przystankiem na polanie Moderloch na harcerskie ognisko z atrakcjami i z pieczeniem kiełbasek. Spływ rozpoczął się przy śluzie nr 6 Dębinek Północny w miejscowości Prądki i biegł13 km do Przystani Łochowo. Trasa miała niski stopień trudności, dzięki czemu była bardzo przyjazna dla debiutantów oraz rodzin z dziećmi.

Zdjęcie osób w kajakach płynących na wodzie
Zdjęcie pomarańczowych kajaków ustawionych na brzegu rzeki.
Zdjęcie przedstawia mężczyznę zapalającego płomień olimpijski.

Kujawsko-Pomorskie Igrzyska Lekkoatletyczne Nauczycieli

14.06.2022 r. 

Kujawsko-Pomorskie Igrzyska Lekkoatletyczne Nauczycieli i Pracowników Oświaty - BIAŁE BŁOTA 2022, pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Wójta Gminy Białe Błota.

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze w Przyłękach.

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze w Przyłękach

19.06.2022 r.

OSP Wierzchucin Królewski zwyciężyło w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Przyłękach w kategorii senior. OSP KSRG Mąkowarsko okazało się najlepsze w kategorii „Senior żeńska” oraz w kategorii „Oldboy.”

Zdjęcie przedstawia drużynę piłkarską.

II Turniej Piłki Nożnej im. G. Piórkowskiego

13.08.2022 r.

13 sierpnia w Lisim Ogonie odbył się II Turniej Piłki Nożnej im. Grzegorza Piórkowskiego. Grzegorz Piórkowski był ratownikiem medycznym. W październiku 2020 r. pełniąc dyżur na motoambulansie w Bydgoszczy uległ wypadkowi. Zginął niosąc pomoc drugiemu człowiekowi. 

Zdjęcie przedstawia mecz siatkówki.

Turniej Siatkówki Plażowej 

27.08.2022 r. 

Podczas Święta Gminy odbył się turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Białe Błota, który niezmiennie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Plakat "Spływ Kajakowy śladami "Przedmościa Bydgoszczy .

Spływ Kajakowy śladami "Przedmościa Bydgoszczy 

3-4.09.2022 r.

Wzdłuż wschodniego brzegu Kanału Górnonoteckiego i północnego brzegu Kanału Bydgoskiego w roku 1939 wybudowano linę umocnień, która miała bronić przed wojskami niemieckimi dostępu do Bydgoszczy i dlatego nazwana została Przedmościem Bydgoszczy. Aby upamiętnić te historyczne wydarzenia, bo przecież Niemcy obeszli linie obronne przez Bory Tucholskie i żołnierze musieli się wycofać, 3 i 4 września odbyły się imprezy o charakterze rekreacyjnym nawiązujące do tamtych wydarzeń. Elementów militarnych nie zabrakło. Imprezę uświetniła w godzinach wieczornych harcerska watra - ognisko ze wspólnym śpiewaniem pieśni wojskowych i harcerskich oraz pokazy sprawności strażackiej, ratownictwa medycznego i wodnego.

Zdjęcie przedstawia dziecięce drużyny piłkarskie.

Turniej Piłki Nożnej 

10.09.2022 r.

Piłkarze z Białych Błot okazali się najlepszym zespołem Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Białe Błota. Pogoda nie odstraszyła najmłodszych adeptów piłki nożnej, którzy wzięli udział w turnieju rozegranym na Orliku w Cielu. Mimo opadów deszczu atmosfera na turnieju była bardzo ciepła, a poziom gry bardzo wysoki.

Zdjęcie uczestników Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Niepodległości

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Niepodległości

14.09.2022 r. 

„Turnieje piłki nożnej o puchar Niepodległości” to kolejna edycja imprezy, która w ubiegłym roku zdobyła miano najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z najmniejszych miasteczek i wsi w Województwie Kujawsko-Pomorskim.

MUKS Bydgoszcz zwyciężył w Turnieju Eliminacyjnego o Puchar Niepodległości, a tuż za podium uplasowała się drużyna gospodarzy - Spójni Białe Błota, dodatkowo uhonorowana nagrodą Fair Play za godną naśladowania postawę wobec rywali.

Zdjęcie kobiet z kijkami Nordic Walking.

Warsztaty Nordic Walking w ramach projektu LOWE


Począwszy od 15 października 2022 r. bezpłatne zajęcia Nordic Walking odbywały się regularnie:

Projekt realizowany jest w partnerstwie przez Szkołę Podstawową im. Mariana Rejewskiego, Gminne Centrum Kultury oraz Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach.

Zdjęcie kobiet na kalimatach.
Zdjęcie kobiet na sali gimnastycznej.

Zajęcia ABT + Zdrowy Kręgosłup


Dla osób chcących poprawić swój stan zdrowia, zredukować dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa i poprawić sylwetkę zorganizowano bezpłatne zajęcia ABT + Zdrowy Kręgosłup. Zajęcia realizowane były w ramach działań Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Białych Błotach i odbywały się w poniedziałki w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, we wtorki i czwartki w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach oraz w środy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie. 

Poza działaniem terapeutycznym, zajęcia te, dzięki odpowiednio dobranych ćwiczeniach, wzmacniają mięśnie głębokie, poprawiają postawę ciała.